FORUM EZOTERYCZNO WRÓŻBIARSKIE WRÓŻBY ONLINE

1 pytanie gratis na portalu (WRÓŻBA)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witam na forum Wróżby Online Jest to była strona wrozby.mojeforum.net

#1 2013-12-31 00:38:31

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

Mr.Magick
ETYKA MAGII

Temat dosyc trudny i skomplikowany,jednak postaram sie go tak przedstawic zebysmy mieli dobry watek do wymiany pogladow na temat co jest etyczne a co juz nie w Magii,co jest dzialaniem dobrym a co zlym,dlaczego ludzie podzielili Magie na biala i czarna,pomimo tego ze Magia jest tylko jedna.Chodzi tu o motywy dzialan.
Kazdy z nas ma wolna wole,i kazdy z nas ma inne priorytety w wykorzystywaniu jej.Dla jednych z nas pewne dzialania sa pozytywne dla innych nie.Gdzies w ktoryms miejscu jest granica,gdzie konczy sie dobroc i pomoc innym a zaczyna chec zaspokajania swoich egoistycznych wewnetrznych zachcianek i pragniec czesto placac za to cene przewyzszajaca znacznie cos co zostalo ,,zalatwione'' wykorzystujac do tego pomoc z zewnatrz.

Wiec jakie dzialania w Magii sa pozytywne?
Napewno oczyszczanie z nalecialosci duchowych,egzorcyzmy,odlanczanie od wampirow energetycznych,odganianie negatywnych bytow,budowanie przestrzeni ochronnej,korzystanie z energii przyrody,etc.Ogolnie wszystkie dzialania ktore maja na celu poprawe sytuacji danej jednostki(oczywiscie nie kosztem innych),lub uwolnienie jej od dominacji istoty duchowej nad nia.

Dzialania negatywne:
Przedewszystkim wywieranie na innych presji aby zmieniac ich sposob zycia tak jak sie nam podoba,nawet wtedy gdy chcemy dobrze,z malym ale,dana osoba musi wyrazic na to zgode.Wszelkie dzialania bez zgody drugiej osoby sa nie fair,i niezgodne z kanonami Magii.Bo czy chcialby ktos z nas zeby pomagano mu na sile?Pisze o tym w pierwszej kolejnosci bo jest to jednym z najczesciej popelnianych bledow,nawet w dobrej wierze.
Oprocz tego do negtywnych dzialan zaliczmay oczywiscie wszelkiego rodzaju klatwy,uroki,magie tzw.milosna,wszelkie sposoby majace na celu kontrole lub manipujacje drugim czlowiekiem,ale to wie kazdy z nas chyba.

Ok,ale jak to jest gdy ktos zaczyna nas przesladowac (caly czas mowie o magicznych sposobach oczywiscie),czy wystarczy sie odlaczyc,czy naszym obowiazkiem jest odbic klatwe,urok,lub cokolwiek innego co zostalo w nas wymierzone?
Ha,i tu sie zaczynaja schody
Czesto jak trafiaja mi sie takie przypadki zastanawiam sie czy odpuscic czy wbic komus szpile zeby sie nauczyl jak to fajnie smakuje.Pojawiaja sie wtedy dwie mozliwosci,gdy zniweluje dzialanie danej osoby ale nie poniesie ona konsekwencji,jest bardzo prawdopodobne ze przez swoja bezkarnosc,znowu to zrobi w przyszlosci,komus innemu kto nie bedzie sie w stanie obronic,natomiast gdy jednak ,,wbije ta szpile''pojawia sie pytanie czy nie za mocno...
Takie i inne moralne rozterki chcialbym zebysmy poruszyli w tym watku.
Czy zastanawialiscie sie nas tym kiedys?
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2013-12-31 00:39:02

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

Soulless
Ostatnio nawet się nad tym zastanawiałam, podczas jednej z sytuacji. Ochroniłam siostrę przed wypadkiem samochodowym.. ale do wypadku na drodze i tak doszło, tyle że z udziałem innych osób. I tak rozmyślałam... biedni inni ludzie, którzy wystąpili w tej scenie zamiast mojej siostry.. ale gdybym miała cofnąć czas, zrobiłabym dokładnie to samo. Wole moją siostrę żywą.
Jedno mogę stwierdzić, dobra i zła magia, zależy od punktu patrzenia.

A etyka.. w moim przypadku kończy się tam, gdzie zaczyna miłość do rodziny.

Offline

 

#3 2013-12-31 00:40:39

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

Mefi
tu tez pojawia ie przeznaczenie.. skąd wesz, że siostra nie miała tak zginąć ? skąd wiesz czy jej śmierć kogoś nie miała czegoś nauczyć ? zaingerowałaś w rozwój wydarzeń dużo dalej niż możesz sobie wyrażać .. i nie masz pojęcia co swoim działaniem mogłaś zmienić

magiczna obrona.. jak najbardziej i jak najmocniej kiedy dotyczy tylko i wyłącznie nas atak reszta jest już dla mnie kwestią własnego uznania> jeśli ktoś chce bronić staruszkę przed nadjeżdżającym samochodem... proszę bardzo.

Offline

 

#4 2013-12-31 00:41:00

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

Iwanov

Zaczyna się od idealizmu,albo od skrajnego egoizmu.Potem dostrzegamy w,iż pewne działania mają dalekosiężny wpływ i podział na negatywne i pozytywne jest obcy,etyka i moralność w pewien sposób okazują się naciągane.Czasem trzeba zrobić coś złego by osiągnąć większe dobro,ale takie jest życie i tak jest z magią.Etyka magii jest dobra dla nowicjuszy,bo gdy zgromadzimy już więcej wiedzy,zobaczymy iż nasza wolność kończy się tam gdzie tego chcemy i tam gdzie jest nas w stanie ktoś powstrzymać.
Soulless,życie to życie,życie najbliższych,to prawie ofiara,życie innych ludzi,za życie Twojej siostry,w magii nie ma nic za darmo.

Offline

 

#5 2013-12-31 00:41:19

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

tribalbellydancer
Uważaj o co prosisz bo przy odrobinie nieszczęścia możesz to otrzymać. To się tyczy wszystkiego, uważać na każdą myśl.

Offline

 

#6 2013-12-31 00:41:46

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

Soulless
A ja uważam i posunęłabym się nawet do stwierdzenia, że wiem.. iż ludzie bez zdolności magicznych są szczęśliwsi i spokojniejsi. Dać im na jedną dobę zdolności to by pewnie zwariowali. Gdybym miała wybierać, wybrałabym życie w niewiedzy mrocznego świata i bez umiejętności.
Przykład szaleństwa? Bardzo prosty. Ludzie często mi mówili, że chcieliby słyszeć myśli innych. Naturalnie plus jest taki, że konwersacja idzie szybszym torem, w negocjacjach w pracy jest łatwiej.. i to tyle.
Ale minus? Całe mnóstwo. Ludzie przy tobie nie mają żadnej prywatności. Każde najmniejsze kłamstwo partnera jest podane jak na tacy. Tajemnice i sekrety, których nikt nie powinien słyszeć, a stajesz się ich powiernikiem. Sytuacje w których ktoś mówi jedno, a słyszysz jego myśli, które są dokładnie przeciwne.. i nie możesz mu po prostu rzucić w twarz prawdy, no bo jakim prawem wchodzi się z buciorami w czyjąś prywatność ?

Oh.. niewiedza jest błogosławieństwem i nie wynagradza tego nawet przysłowiowa czarodziejska różdżka, którą można zmieniać wiele.

Offline

 

#7 2013-12-31 00:42:20

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

Czarny
Ciekawy temat, szczególnie biorąc pod uwagę pojęcia tytułowe. Zarówno „etyka”, „moralność”, czy też „magia”, to pojęcia względne i mocno indywidualne.
Niezbyt rozumiem sens tego tematu, to miała być próba zdefiniowania „etyki magii”?
Czy może tylko pranie brudów z czyjejś moralności?
I tak pewnie usłyszę, że to ma tylko „skłonić do myślenia”..

Offline

 

#8 2013-12-31 00:42:44

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

HrefnaJa uważam, że jedyną etyką używania magii jest korzyść własna i tych, ktorzy są nam w jakiś sposób bliscy i tego podejścia nie zmienię, reszta to hipokryzja. Zresztą to podstawa jakiegokolwiek działania w życiu. A że z druidyzmu został mi ogromny szacunek do "trzech świec rozświetlających każdy mrok - Prawdy, Natury i Wiedzy" - nie będę udawała kogoś kim nie jestem, świętojebliwej dziewicy, tylko uczciwie przyznaję, jak i do czego używam magii, dokładnie zresztą tak, jak używali jej indoeuropejscy przodkowie. I nie zamierzam ściemniać, owijać w bawełnę - taka jest moja prawda. Znam kilka osób o takim samym podejściu do magii. Niejednokrotnie kogoś celowo skrzywdziłam w odwecie za kuku zrobione mi lub komuś bliskiemu. I nie mam z tym żadnego problemu. Może dlatego, że prawo Karmana, czakry, przepływ energii, długi karmiczne i tym podobne to dla mnie puste słowa - tak jak i dla moich północno-zachodniueuropejskich przodków - ja po prostu kontynuuję ich tradycję również w magii

Oczywiście nikt mnie nie ubezwłasnowolnia - to ja decyduję dla kogo i za jaką gratyfikacją mam wykonać działanie, które nie jest przeznaczone korzyści mojej lub kogoś mi bliskiego. Mogę się nie zgodzić - nikt mnie do tego nie zmusza. Drugim argumentem jest to, czy wykonanie takiego płatnego zlecenie będzie dla mnie zabawne czy nie (drugi rodzaj korzyści, pozamaterialna) - jeśli np. dokopanie komuś dostarczy mi rozrywki (kolejna korzyść) albo ten sam ktoś dopiekł mnie lub "moim" - może nawet zrobię to za darmo, dla samej satysfakcji...

Obcy "ludźmi drugiej kategorii"? Nie... Liczą się tylko ci, z którymi jestem w jakiś sposób związana - rodzina, przyjaciele, klan. Reszta to nawet nie ludzie, to użytkowe przedmioty

Offline

 

#9 2013-12-31 00:43:06

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Etyka uprawiania Magii

Gazetówka napisał:

TheSlave
Dobro i zło, pomaganie i szkodzenie. Nad ciekawymi rzeczami przyszło tutaj rozprawiać. W sumie etyka...pewne zasady postępowania, mówiące co wolno a czego nie wolno, co jest dobre a co jest złe. Czy branie pieniędzy, żeby się utrzymać i utrzymać innych przy życiu i w życiu na przynajmniej pewnym poziomie? Czy wzięcie pieniędzy za swoje usługi, mając rodzinę i myśląc o dobru swoich najbliższych nie jest dobre? Nasze społeczeństwo rządzi się pewnymi prawami - trzeba brać pieniądze za usługi, za umiejętności. Problem w naszym społeczeństwie jest taki, że pieniądz, stał się sam w sobie nagrodą. Pieniądz jest wartością ponad wartościami. Branie pieniędzy, nie wiadomo jakie by one wielkie nie były, nie można powiedzieć, że są niepoprawne i nieetyczne, jeżeli te pieniądze mają służyć czemuś - jeśli mają one jakiś cel.

"Jedynym celem jest korzyść własna"

Trudno się nie zgodzić. Przecież czegokolwiek byśmy nie robili, to jest to działanie egoistyczne. Pomoc innym...dlaczego robi to człowiek? Ponieważ czuje się dobrze robiąc to ( egoizm ), jeśli nie jesteśmy do czegoś zmuszani, to każde nasze działanie jest działaniem egoistycznym. Ale to jest, jak to nazywała moja nauczycielka od j.Polskiego "zdrowy egoizm" i z tym jak postrzegany jest egoizm ma niewiele wspólnego. No ale w ten sposób wszystko da się udowodnić.

Jednak wyrażanie się o tym jak inni traktują Magię i mówienie o nich, że wszyscy co mówią inaczej są Hipokrytami, to już ignorancja jest i to nie mała.

Jeśli chodzi o szkodzenie innym, to każde nasze poczynanie może szkodzić innym. Fakt, że pomagamy komuś innemu np. znaleźć pracę, oznacza też, że osoba której nie pomógł nikt, a może nadawała się lepiej, nie dostanie tej pracy. Dobro i zło to rzeczy względne. Dobre jest to, co my uważamy za dobre, złe to co my za złe uważamy również.
Etyką używania magii jest to, żeby czuć się dobrze z tym co się robi, a jak się coś źle zrobiło, to żeby tego więcej nie robić. W tym sensie czynienie Dobra i nie czynienie Zła w zupełności się zgadza.

Mimo wszystko, etyk postępowania i posługiwania się magią jest tyle ile osób używających jej.

Istnieje jedna jedynie rzecz, która w mej opinii powinna być najważniejsza, nie tylko w Magii ale i w życiu - ROZWÓJ! Nie stać w miejscu, nie cofać się, nie ograniczać - rozwijać się i iść na przód.

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.b1a4.pun.pl www.recto.pun.pl www.lubuscyposzukiwacze.pun.pl www.kpswsm.pun.pl www.tibianaruto.pun.pl