FORUM EZOTERYCZNO WRÓŻBIARSKIE WRÓŻBY ONLINE

1 pytanie gratis na portalu (WRÓŻBA)

Ogłoszenie

Witam na forum Wróżby Online Jest to była strona wrozby.mojeforum.net

#1 2014-01-17 21:52:01

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

ANIOŁY

W roku 1995 dostałam od koleżanki książkę  pod tytułem, "Zapytaj swojego Anioła".  Bardzo mnie prosiła abym ją przeczytała. Przemęczyłam pierwszy rozdział zapoznający ludzi z aniołami. Zdziwiona i poirytowana jej treścią zapytałam sama siebie,  " któż wymyślił tą bajkę, któż to taki, kto tak dokładnie zna świat Aniołów?" Była to praca zbiorowa, kilku amerykańskich medium.

W roku 2000 po ciężkich przeżyciach i kolejnej  koszmarnej nocy, po której nie miałam ochoty już w ogóle się budzić, pierwszym co zobaczyłam po przebudzeniu był potężny Anioł wiszący nad moim łóżkiem, między mną i sufitem. Osłaniał dokładnie całe moje łóżko swoimi skrzydłami, utworzył niczym namiot. Przerażona szybko zamknęłam oczy. W myślach analizowałam co to takiego i czy prawdziwe? Ponownie otworzyłam oczy. Anioł nadal wisiał w powietrzu. Oswajałam się powoli z Jego widokiem. Przeniosłam wzrok w stronę Jego twarzy. Zobaczyłam coś na podobieństwo orła i człowieka. Jego twarz wyglądała jakby przeglądała się w tysiącu luster. Obserwowałam Go przez dłuższą chwilę, widziałam kolor brylantowo - niebiesko- seledynowej poświaty z Jego skrzydeł. Ponownie zamknęłam oczy a kiedy je znowu otworzyłam, tam już nikogo nie było. Błyskawicznie podniosłam się i wyciągnęłam rękę, szukałam Anioła. Nic szczególnego nie znalazłam. W tej samej chwili przypomniałam sobie "głupią’ książkę o Aniołach.

Zaczęłam dzień od jej czytania. To z jej kartek dowiedziałam się, że Anioł czuwający nade mną był prawdopodobnie, Archaniołem Michałem. Odgadłam trafnie. Od tamtej pory dał mi nie jedną szansę abym mogła mu się dobrze przyjrzeć. Tak jak Jego twarz, tysiące oblicz,  tak On sam różnie się pokazuje. Wielokrotnie na moich oczach stawał w mojej obronie.

Zrozumiałam jaki błąd popełniłam, że zignorowałam tą książkę i czyjąś wiedzę na temat Aniołów. Podarunek od koleżanki był również dla mnie przekazem z samego Nieba. Zwiastował nadchodzący nowy,  bardzo ważny okres w moim życiu, wielkich zmian i bolesnego utrapienia. Dopiero wtedy doszło do mnie ile zaoszczędziłabym sobie cierpienia jeśli prosiłabym o pomoc Anioły.

O Aniołach napisano bardzo wiele, ale ciągle za mało. Ta wiedza dla człowieka jest nadal elementarna. Nie mniej prawie wszyscy wiemy, że Aniołowie pracują w służbie dla Boga i człowieka.

Kim jest Anioł?

Według encyklopedii katolickiej, z łaciny - angelus, z greki - angelos, wysłannik. Aniołowie są kanałami komunikacyjnymi pomiędzy Bogiem i człowiekiem. Duchami stworzonymi do pomocy i opieki dla innych. Jest ich niezliczona ilość.

"A kiedy spojrzałem usłyszałem głos wielu aniołów
wokół tronu i postaci i starców a liczba ich wynosiła
krocie tysięcy i tysiące tysięcy".
(Obj. Św. Jana 5: 11)

Tak mówi Biblia jak również, że są posłańcami Bożymi
przekazującymi ludziom Wolę Bożą.  Wypełniają rozkazy Boga.

"Błogosławcie Panu, aniołowie jego
Potężni siłą, wykonujący słowa jego.
Błogosławcie Panu wszystkie zastępy jego.
Słudzy jego, pełniący wolę jego.
(Psalm 103: 20, 21)

Stoją wyżej od ludzi, ale są opiekunami w służbie dla człowieka.

"Czymże jest człowiek, że Go nawiedzasz?
Uczyniłeś go niewiele mniejszym od Boga.
Chwałą i dostojeństwem uwieńczyłeś go.
(Psalm 8: 5, 6)

Zwierzchnikiem Aniołów jest sam Jezus.

"albowiem Syn Człowieczy przyjdzie
w chwale Ojca swego z aniołami swymi
i wtedy odda według uczynków jego.
(Ew, Św. Mateusza 16; 27)

I pośle aniołów swoich z wielka trąbą
i zgromadzą wybranych jego z czterech
stron świata z jednego końca Nieba aż po drugi.
( Ew. Św. Mateusza 24; 31) 

Królową Aniołów jest Matka Przenajświętsza.


PIERWSZA SFERA NIEBIAŃSKA

Według  porządku Świętej dwunastki. Trzymają i zarządzają  brylantowo - złotym  światłem. W hierarchii Aniołów pierwszym siedzącym po prawicy Boga jest Archanioł Metatron. Żył na ziemi jako Enoch. Była to Jego jedyna inkarnacja. Po swojej śmierci za zasługi dla Boga został Archaniołem. Jest niebiańskim pisarzem, strzeże drzewa życia. i spirytualnej wiedzy.  Jest w kolorze brylantowo-złotym połączonym z fioletem i morskim.

Archanioł Metatron

1. SERAFINY - Brylantowo-Złote Światło. Najsilniejsza grupa z Najwyższych sfer Niebieskich, całe chóry (zastępy)  Aniołów - Serafinów. Pełnią służbę przed Tronem Boga w liczbie dziewięciu chórów. Manifestują się szybko w świecie fizycznym. Mają trzy pary skrzydeł i światło w oczach.

Izajasz ujrzał w swojej wizji Aniołów  o sześciu skrzydłach obok Tronu Bożego. Serafin zwany jest również "Płonącym Aniołem". Izajasz zobaczył skrzydła Anioła - Serafina niczym fruwające ogniste węże. Ich symbolem zwierzęcym jest kanarek. Kamień - kryształ. Anielscy śpiewacy. Pozwalają zapamiętać sny.

Najbardziej znanymi Serafinami są;  Archanioł Metatron, Michał, Serafiel,
Samfiel, Nathanael, Gabriel, Johoel, Chamuel, Kamuel, Shemuel.

Każdy z nich ma swoje zastępy Aniołów.

2. CHERUBINY - Brylantowo- Złote Światło,  pełni wiedzy. Druga bardzo silna grupa Aniołów stojąca obok Serafinów. Strzegą wiedzy i mądrości Boga.

Są Duchami Harmonii, opiekunami stałych gwiazd, trzymają w swoich rękach  zapis dobrych uczynków - wpisują w Księgę Życia. Kolorem przypominają kamień berylu, chryzolitu. Mają białe skrzydła z  różanymi końcówkami. Symbol zwierzęcy - kanarek. Kamień - kryształy. Anielscy śpiewacy. Pomagają w bezsenności.

Często Cherubiny ukazują się w postaci dzieci,  przynoszą radość i szczęście. Najbardziej znani to; Archanioł Gabriel, Uriel, Ofaniel, Rigbiel, Zofiel. Prorok Ezechiel opisał Cherubinów jako Aniołów o czterech twarzach i o czterech skrzydłach.

"A każdy  Cherub miał cztery oblicza,
pierwsze to było oblicze byka,
drugie to oblicze człowieka,
trzecie to oblicze lwa,
a  czwarte to oblicze orła.
(Ezechiel 10; 21)

3. TRONÓW -.Brylantowo-Złote Światło. Inna ich nazwa;  Ofanim, Rydwany, Koła. Trzymają wyższe energie. Są strażnikami sprawiedliwości Boga. Kiedy się ukazują można ich zobaczyć na kołach, w wielkim świetle, z dużą ilością oczu. Są w kolorze płonącej miedzi. Kolor kół Tronów przypomina zieleń. Ponad swoimi głowami mają coś na podobieństwo firmamentu, w kolorze kryształowym. Skrzydła purpurowo-białe wytwarzają szum niczym odgłos potężnej wody. Są duchami pokory, należy ich prosić o pokorę. Strzegą płodności i emocji. Symbol zwierzęcy - słoń. Kamień - złoto. Szefami tej grupy są; Orfiel, Zabkiel, Zafiel, Jofiel.


DRUGA SFERA NIEBIAŃSKA

1. DOMINIONS ( PANOWANIA ). Brylantowo-Złote Światło.

Służą Serafinom i Cherubinom w utrzymaniu porządku. Strażnicy anielskich obowiązków. Regulują obowiązki w niższych sferach anielskich  Aniołowie mądrości - manifestują Wielkość (Moc) Boga. Są postrzegani w długich białych sukniach, przepasani złotym pasem z zieloną ozdobną sprzączką. W prawej ręce trzymają złotą pałeczkę a w lewej pieczęć Boga. Można ich prosić o poskromienie własnych zachcianek. Symbol zwierzęcy - kuguar. Kamień - krwawy kamień. Szefami tej grupy są; Hashmael, Zadkiel, Muriel, Zachareal.

2. VIRTUOS ( CNOTY ) Brylantowo-Złote Światło.

Pilnują porządku na Ziemi, w naturalnym środowisku. Dbają o równowagę nad wodami, lasami, polami, siłami natury. Pomagają w świecie materialnym. Czynią cuda. Komunikują się bezpośrednio z gwiazdami, kiedy one się rodzą. Są w kolorze srebrno- blado niebieskim ze skrzydłami srebrno- niebieskimi. Symbol zwierzęcy - gołąb. Kamień - srebro. Szefem jest Malakim, Tarshishim.

3. POTĘGI ( MOCY ) Brylantowo-Złote Światło.

Odpowiedzialni i trzymający porządek nad siłami demonicznymi. Ochraniają ludzi i świat przed złymi mocami. Prowadzą wojny między Niebem i Ziemią z siłami demonicznymi. Pilnują nauczycieli prawa. Aniołowie Potęgi są niebiańską policją. Są również postrzegani jako Aniołowie życia i śmierci. Są potężni, mają zdolności powiększania się do olbrzymich rozmiarów. Emanują  elektrycznymi promieniami. Mają końcówki skrzydeł w kolorze biało-zielonym. Promieniuje z nich niebieski elektryczny płomień. Uzdrowiciele. Symbol zwierzęcy - sokół. Kamień - emerald. Szefami są; Gabriel, Rafael, Ertosi, Sammael, Kamael, Verchiel.


TRZECIA SFERA NIEBIAŃSKA

1. PRYNCYPAŁOWIE  ( KSIĄŻĘTA NIEBIOS ).  Brylantowo-Złote Światło. Wysłannicy. Aniołowie ochraniający wiarę, grupy religijne, grupy etniczne na świecie, miasta, wioski.Wyglądem przypominają żołnierzy ubrani w mundury ze złotymi ozdobami. Skrzydła białe z zielonymi końcówkami. Są obrońcami naszych dusz przed pokusami szatańskimi. Wypełniają duszę duchem posłuszeństwa. Symbol zwierzęcy - lew. Kamień - szafir. Szefem jest; Regul, Anael, Cerviel.

2. OCZYSZCZAJĄCY - grupa Aniołów zbierająca demoniczne i upadłe dusze, które zanieczyszczają Ziemię. Mają białe skrzydła z pomarańczowymi cętkami. Symbol zwierzęcy - wrona. Kamień - opal.

"Syn Człowieczy pośle swoich aniołów
i zbiorą z królestwa jego wszystkie zgorszenia 
i tych , którzy popełniają nieprawość".
(Ew. Św. Mateusza 13, 41).


ARCHANIOŁOWI I ANIOŁOWIE:

Opiekunowie ludzi i fizycznych rzeczy.

1. ARCHANIOŁOWIE - Duchy Ogniste. Mają kolory seledynowo- niebieskie. Najbardziej znanymi są; Archanioł Michał i Gabriel, Książęta Niebios. Skrzydła białe z niebieskimi końcówkami. W ręku trzymają zieloną pałeczkę. Stoją u Tronu Boga jako najwyżsi rangą.

2. ANIOŁOWIE - Srebrne Światło. Zwani inaczej Synami Życia. pośrednicy między Bogiem i człowiekiem. Znajdują się bardzo blisko Ziemi w astralu. Inaczej niż Archaniołowie, którzy zamieszkują niebiańskie przestworza. Aniołowie - opiekunowie, duchy niebiańskie, nosiciele srebrnego światła, strzegą   indywidualne dusze. Ochraniają przed napaścią sił demonicznych, niosą słowo Boże do ludzi. Są Boskimi kurierami.

Są w kolorze biało-perłowym. Ich skrzydła białe z końcówkami srebrnymi. Usuwają obawy i lęki. Są Boskimi kurierami. Symbol zwierzęcy - mewa. Kamień - perła.

W czasach, w których żyjemy siły demoniczne próbują  w bardziej drastyczny sposób szkodzić ludziom na Ziemi. Bóg wysłał całe zastępy Aniołów na pomoc. Mają Oni ogromną moc wstawienniczą u Boga, zwłaszcza Archaniołowie.

Aniołowie czekają na ludzkie wezwanie i modlitwy. To my ludzie powinniśmy uruchomić naszych Aniołów. Zawsze są obok nas i cierpliwie czekają na nasze wezwanie. Jeśli ich nie wezwiemy mają zawiązane ręce a ich pomoc jest ograniczona. Aniołowie przynoszą na Ziemię i dla ludzi Światło Boskie.

ARCHANIOŁ  MICHAŁ - Kto jest jak Bóg?

Książę Wojska Niebiańskiego, zwycięzca szatana, otrzymał od Boga Siłę i Moc do zniszczenia sił demonicznych. Módlmy się do Niego o odcięcie nas od sił negatywnych Jego niebieskim mieczem, Potęgi i Mocy. Armia Archanioła Michała zwana Niebieską Błyskawicą służy światu i ochrania dzieci Światła.

"Michale, Michale, Michale
stań przede mną z przodu,
stań za mną z tyłu,
stań po prawej,
stań po lewej,
stań od góry,
stań od dołu.
Michale, Michale, Michale
krocz ze mną pospołu".
Amen.

ARCHANIOŁ GABRIEL - Anioł Wcielenia Bożego. Uczy nas gorliwości i pełnego zrozumienia Woli Bożej.

Archaniele Gabrielu, broń mnie przed niezrozumieniem,
Otwórz moje uszy , otwórz moje oczy, abym zrozumiał
sens mojego życia i rozpoznał Słowo Boże.
Naucz mnie swojej gorliwości i wprowadź na drogę Światła.
Amen.

ARCHANIOŁ RAFAEL  -  Boski lekarz, uzdrowiciel, broni ludzi przed oziębłością, egoizmem, chciwością, zazdrością, wyzwala od więzów przywiązania do rzeczy doczesnych.

Archaniele Rafaelu ulecz moje serce z oziębłości i egoizmu.
Wyzwól mnie od przywiązania do rzeczy doczesnych,
które przeszkadzają mi w pełnym zjednoczeniu z Bogiem.
Zakłócają mi pełny obraz Boskiej Miłości. Broń mnie przed
słabością, chciwością i zazdrością. Pozwól mi poznać Boga,
uwielbiać Go i kochać całym sercem.
Amen.

ARCHANIOŁ URIEL -  Ogień Boga. Otacza wieńcem ognia, zwalcza gniew i niecierpliwość. Ochrania człowieka swoim ognistym wieńcem miłości, dobroci i cierpliwości. W swej lewej ręce trzyma płonący żar ognia Miłości Bożej.

Archaniele Urielu otocz mnie swoim wieńcem ognia.
Przybądź do mnie i naucz mnie pokornego postępowania i cierpliwości.
Daj mi takie siły jak miał Jezus Chrystus.
Amen.

ARCHANIOŁ JECHUDIEL - Chwała Boga, potężny przeciwnik złych mocy i sił nieczystych. Zwalcza zazdrość i nieżyczliwość. Obrońca Maryi, kiedy duch zazdrości buntował się przeciw jej wyróżnieniu. Jego bronią jest miłość, Boskie Przykazania, miłość bliźniego.

Archaniele Jechudielu przybądź do mnie ze swoją miłością,
Otocz mnie nią przed złymi duchami.
Wspieraj przed ich atakami.
Wyrwij z mojego serca wszelką zazdrość,
spraw bym przestrzegał Boskich Przykazań.
Amen.

ARCHANIOŁ SEALTIEL - Modlitwa Boga, zwalcza nieumiarkowanie i pijaństwo. Przynosi łaski cnót, umiarkowania i wstrzemięźliwości. W prawej ręce trzyma czarę z kwiatami na znak radości życia w Bogu. "Radość w Bogu jest kluczem do wszystkich Łask" (słowa Jezusa do J. Menendez).

Archaniele Sealtielu, proszę módl się razem ze mną
i daj mi siły abym pokonał wszystkie moje trudności.
Obdarz cnotą umiarkowania i wstrzemięźliwości.
Wstaw się za mną do Boga.
Amen.

ARCHANIOŁ BARACHIEL  Błogosławieństwo Boże. Dopomaga w dobrych czynach, zwalcza lenistwo, obojętność, oziębłość, Oddalenie i oziębłość do Boga.

"Bodajbyś był zimny lub gorący
ale żeś letni, ani zimny, ani gorący.
pocznę cię wypluwać z ust moich.
(Obj. Św. Jana)

Archaniele Barachielu, wzmocnij moją miłość do Boga.
Dopomóż  zwalczyć moje lenistwo duchowe.
Wzmocnij  abym czynił dobre uczynki.
i codzień mocniej zbliżał się do Boga.
Amen.

ARCHANIOŁ LECHITIEL  - Anioł Góry Oliwnej. Opiekun Jezusa  w Jego ostatniej drodze. Wzmacniał Go podczas udręki w Ogrodzie Oliwnym..  Pomaga w zwątpieniu, w trudnych chwilach, w cierpieniu,  ratuje przed rozpaczą, załamaniem, zagubieniem, chroni opuszczone dusze. Broni ludzi przed samobójstwem. Zawsze ochroni nawet jeśli Go wezwiemy kilka razy w roku. Ma wielką Siłę i Moc.

Archaniele Lechitielu, broń mnie przed napaścią szatanów
i rozjaśniaj wszystkie mroki, które nie pozwalają
mi widzieć Światła Bożego. Rozwiej wszystkie te ciemności
co mnie w sobie ukryły.
Połącz z Jezusem i ochroń własną Mocą i siłą.
Amen.

ARCHANIOŁ ORFAR - nocy i ciemności. Przychodzi w pomocy w udręce ciemności duchowych. Ratuje upadłych grzeszników (alkoholików, narkomanów). Dusze zagubionych ludzi prowadzi na drogę Światłości.

Archaniele Orfarze poprowadź mnie na drogę Światłości i połącz z miłością Boga. Uwolnij mnie od nocy i ciemności, które powodują moje cierpienia.
Ratuj te zagubione dusze, zatopione w nałogu alkoholizmu i narkomani.
Amen.

Pamiętajmy wszyscy!

Aniołowie mają potężną moc i czekają na nasze wezwanie. Wzmocnijmy nasze modlitwy i nasze działania. Brońmy się przed grożącymi niebezpieczeństwami poprzez nasze modlitwy i Eucharystię. Każdy człowiek powinien pracować nad sobą aby nie dopuścić zła do siebie. Oddalić wszystkie ataki duchowe, fizyczne i umysłowe. Błagać Boga aby zawsze trzymał nas w swojej opiece i wspomagał swoimi Aniołami.

WIESŁAWA

Offline

 

#2 2015-01-14 19:24:35

 Ange3

Wróżka/Wróżbita

Zarejestrowany: 2013-12-26
Posty: 53
Punktów :   

Re: ANIOŁY

Gazetówka jak zawsze pięknie uzupełnia brawo

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.centerots.pun.pl www.gm81a.pun.pl www.orksworldrp.pun.pl www.golddragony.pun.pl www.rebeldebb.pun.pl