FORUM EZOTERYCZNO WRÓŻBIARSKIE WRÓŻBY ONLINE

1 pytanie gratis na portalu (WRÓŻBA)

Ogłoszenie

Witam na forum Wróżby Online Jest to była strona wrozby.mojeforum.net

#1 2013-12-30 23:34:20

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Dlaczego nie trzymają się nas pieniądze

Beata_Kalinowska napisał:

Jedni nie mogą zdobyć się na żaden wysiłek, który pozwoliłby im choć trochę więcej zarobić. Inni za ciężką pracę otrzymują ochłapy. A wszyscy oni z zazdrością patrzą na szczęściarzy, którym kasa sama pcha się do rąk i rozpaczliwie pytają: "dlaczego nie jestem bogaty"?

Świat, jaki każdy człowiek buduje wokół siebie, jest odzwierciedleniem jego wnętrza: myśli, poglądów i przekonań gromadzonych przez całe lata. Nasze życie (a więc i bogactwo) jest w naszych rękach! Wystarczy tylko zmienić do niego nastawienie.
Na ogół nie zdajemy sobie sprawy, jakie przekonania na temat pieniędzy wyssaliśmy z mlekiem matki, co wpoiły nam rodzina, szkoła bądź inne autorytety.
Kogo lubi bieda
Niektórzy sądzą, że za pewne przysługi nie powinni brać pieniędzy, np. od koleżanki czy rodziny... bo "nie wypada", bo "ludziom trzeba pomagać". Wydaje im się, że nie zasługują na wynagrodzenie. Dla innych posiadanie większych kwot wiąże się z zagrożeniem, obawą przed stratą. Przenoszą je na swe dzieci, upominając je np.: "uważaj, żebyś nie zgubił pieniędzy". W ten sposób skutecznie zaszczepiają im lęk przed forsą. A one, będąc "przy kasie" już w dorosłym życiu, czują się niepewnie. Podświadomie starają się więc unikać takich sytuacji.
Pokrewna temu jest niechęć do wydawania pieniędzy podyktowana strachem, że ich zabraknie. Zwłaszcza ci, którzy byli karani w dzieciństwie za rozrzutność, żyją w przekonaniu, że kwoty wydane na siebie są zmarnowane. Odmawiają sobie nawet drobnych przyjemności. Tymczasem przepływ gotówki jest przepływem energii. Ludzie, którzy tego nie zrozumieją, nie będą umieli się wzbogacić. Żeby pieniądze przyszły, najpierw trzeba pozwolić im odejść. I - co ważne - dobrowolnie, z radością w sercu!
W ciągłym narzekaniu na pracę - że ciężka, nudna i nie daje radości - skrywa się niechęć do zarabiania. Towarzyszy jej przekonanie, że praca, którą wykonuje się z przyjemnością, pieniędzy dać nie może. Osobie z takim przeświadczeniem nie uda się znaleźć satysfakcjonującego i dobrze płatnego zajęcia. Nawet gdy się jej przytrafi, to nie na długo. Rezygnując z jakiegoś powodu z intratnej posady udowadnia samemu sobie, że "na pieniądze trzeba ciężko pracować".
Ubóstwo - cnotą?
W wielu rodzinach, które żyją biednie, powszechny jest kult ubóstwa. Zasadę "biednie, ale szczęśliwie" wspiera się argumentacją, że pieniądze szczęścia nie dają, a wręcz przeciwnie - przynoszą same kłopoty. Ludzie wychowani w takiej atmosferze nie skorzystają z szansy zarobku nawet, jeśli sama im wejdzie w ręce.
Osoby szczególnie religijne upatrują w ubóstwie drogi do nieba. Życie doczesne traktują jak zło konieczne, a wszystko co dobre, ma być im dane po śmierci.
Są rodziny, w których panuje przeświadczenie, że wszyscy bogaci to cwaniacy i oszuści. Niektórych, w dążeniu do finansowego sukcesu paraliżuje lęk, że będą musieli dzielić się z innymi. Wolą się więc nie bogacić, ale i nie oddawać majątku (fiskusowi, fundacjom, ubogim krewnym).
Jest takie powiedzenie, że jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Są one potężną siłą i sprzyjają manipulacji. Ludzie, którzy jej doświadczyli, boją się energii pieniędzy. Otrzymując prezent węszą podstęp i zastanawiają się, do czego to ich zobowiązuje. Szczególnie częste jest to u osób, którym w dzieciństwie rodzice wypominali jakieś kwoty bądź stawiali warunki "dostaniesz pieniądze, jeśli...". Takie podejście umacnia przekonanie, że pieniądze służą do manipulacji, a otrzymywanie ich nie wychodzi na dobre.
Wiara w pecha - grzechem
W niektórych rodzinach dzieciom powtarzano - niczym klątwę - "niczego się w życiu nie dorobisz". I rzeczywiście. Już jako dorośli, ludzie ci z trudem zarabiają na chleb.
Rozpoznanie, co w każdym z nas blokuje otwarcie się na bogactwo, nie jest trudne. Wystarczy odkryć, dlaczego tak uparcie chcemy żyć w niedostatku i odpowiedzieć sobie uczciwie: dlaczego nie chcę mieć pieniędzy, czego tak naprawdę w związku z tym się boję? Co mi to daje, za co się chcę w ten sposób ukarać?
Namów pieniądze, by do Ciebie przyszły
Jeżeli chcesz zmienić w sobie złe nawyki i pozbyć się lęków dotyczących pieniędzy, otwórz się na zmiany. Pomocne mogą być w tym rozmaite techniki afirmacyjne. Polegają na powtarzaniu zdań, które utwierdzą w Tobie określone przekonania. Powtarzając je jak litanię 3 razy dziennie, co najmniej przez parę tygodni, zaczniesz w nie wierzyć. Z czasem pomogą Ci zmienić rzeczywistość.
Jeśli Twoim problemem jest np. strach przed wydawaniem pieniędzy, powtarzaj sobie:
Z radością zarabiam pieniądze i z radością je wydaję. Ja, (imię), mam zawsze dużo pieniędzy. Tak, wbrew temu co myślę i mówię, mam dużo pieniędzy już teraz. Zawsze mam dużo i coraz więcej własnych pieniędzy. Dlatego im więcej wydaję pieniędzy, tym więcej ich do mnie przybywa. Wydając czuję radość.
Podobne formuły afirmacyjne można skonstruować chcąc się uporać z innymi problemami. Można sobie przygotować ich kilka i czytać, słuchać albo śpiewać przez parę miesięcy. Warto spróbować. To działa.

Angelika Joanna Majewska
Dieta pieniężna - prosty sposób na bogactwo
Zmian życiowych nie uda Ci się przeprowadzić, jeśli będziesz się niewłaściwie odżywiać. Energia zawarta w niektórych potrawach daje moc, która jest podstawą wszelkiej magii. Działanie magii polega bowiem na wykorzystaniu naturalnej energii osobistej znajdującej się w naszym ciele oraz w ziemi i wszystkim, co na niej żyje i co ją otacza. Kto pragnie się wzbogacić, powinien jeść dużo potraw zawierających owies. By wzmocnić i przyspieszyć magiczne działanie pożywienia, warto łączyć energie kilku produktów. W Twoim codziennym menu powinny się znaleźć:
warzywa: pietruszka, fasola, kapusta, pomidory, sałata;
owoce: banany, gruszki, winogrona, jeżyny, migdały;
zboża: owies, ryż, proso;
przyprawy: bazylia, cynamon, goździki, imbir, koper;
słodkie desery: banany w czekoladzie, bita śmietana, czekolada, ciasto z czarnymi jagodami, ciastka z płatków owsianych, lody czekoladowe, pierniki;
napoje: herbata, mleko.
Przygotowując potrawy "pieniężne" zapal zielone świece. Warzywa pokrój w kostkę, a ciasta piecz w kwadratowych foremkach.
Uwaga!
Podczas przygotowania potraw i jedzenia należy stosować wizualizację - tzn. wyobrażać sobie góry pieniędzy i siebie jako osobę bardzo bogatą. Ważne jest, by przedstawiać sobie pożądane sytuacje tak, jakby miały one rzeczywiście miejsce, a nie były tylko marzeniami. Wyobrażaj sobie portfel wypchany pieniędzmi i zasobne konto w banku.
Magia, która ochroni Cię przed biedą
Nasze prababki też znały różne sposoby na to, by żyć w dostatku. Warto je stosować niezależnie od afirmacji. Oto kilka zasad, których przestrzeganie chroni przed biedą.
Pieniędzy wieczorem nie pożyczaj i nie licz, bo nie będą się wtedy mnożyć.
Bierz je zawsze lewą ręką, a oddawaj prawą - wtedy Ci ich nie zabraknie.
Nie pożyczaj pieniędzy we wtorek - ani od kogoś, ani komuś - inaczej prędzej czy później wpadniesz w długi.
Od czasu do czasu daj (nawet jeśli tego nie lubisz) jakiś datek żebrakowi, mówiąc przy tym do siebie "ręka dającego niech nie zubożeje" - to przyciąga gotówkę.
Gdy kupujesz coś w sklepie, biorąc resztę zawsze mów sobie w myśli: "Do mojej portmonetki - wasze pieniądze, wasz grosz - mój grosz!" To sprawi, że zawsze będziesz miała co wydawać. http://images36.fotosik.pl/163/60dba8f7fb1b62c9.gif

W numerze 6/98:

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.centerots.pun.pl www.orksworldrp.pun.pl www.rebeldebb.pun.pl www.gm81a.pun.pl www.graficiarze.pun.pl