FORUM EZOTERYCZNO WRÓŻBIARSKIE WRÓŻBY ONLINE

1 pytanie gratis na portalu (WRÓŻBA)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witam na forum Wróżby Online Jest to była strona wrozby.mojeforum.net

#1 2014-01-25 01:18:51

Biała_Mewa

Stały Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-24
Posty: 82
Punktów :   

Sukces a praca

Oprócz prawdziwej, twórczej radości, istnieją jeszcze pewne rodzaje przyjemności, które są pułapką. Gdy nie potrafisz ich rozpoznać, to mogą zniszczyć Twoje życie. Po czym je poznać?
- Nie dają rozwiązania tylko chwilowo przytłumiają problemy.
- Nie mają przyszłości
- Nie są twórcze, nie rozwijają.
- Często kończą się kacem (fizycznym albo moralnym).
Do tej kategorii zaliczają się rożne nałogi, poświęcanie zbyt dużej ilości czasu na telewizję, gry, komputer, filmy, mało twórcze spotkania towarzyskie i wszystko, co poprzednio zakwalifikowaliśmy jako grzech.

Przemyśl sam: czy jest coś, co kradnie Twój czas i rozprasza umysł?

Zrób listę tych rzeczy. Przeanalizuj swój dzień i wypisz wszystko, co podchodzi pod tę kategorię:
1. Nałogi
2. Mało twórcze spotkania towarzyskie
3. Telewizja
4. Komputer
5. Lenistwo
6. Inne

- Masz już tę listę?
- NIE???? – To nie czytaj dalej tylko JĄ ZRÓB!!!
- Zrobiłeś? – W porządku. Teraz ją wyrzuć do kosza, bo już Ci nie potrzebna. Już wiesz co usunąć ze swojego życia. Twoje życie powinno stać się dziełem sztuki, a Ty artystą. Tak jak rzeźbiarz odrzuca z kamienia to co nie potrzebne, żeby stworzyć dzieło, tak Ty ze swojego życia musisz wyrzucić zbędne rzeczy.
Możesz zapytać: „Jak mam rzucić palenie? Palę już 40 lat, byłem u stu pięćdziesięciu specjalistów i żaden nie dał rady mnie wyleczyć”
Moja odpowiedź jest prosta: – Nawet sto pięćdziesiąt tysięcy specjalistów Ci nie pomoże, jak sam sobie nie pomożesz. To TY masz rzucić to cholerne palenie, nie oni!!! Rozumiesz???
- Co, skręcasz się, że to trudne, że się nie da. Próbowałeś już tyle razy, że próbowanie bez skutków weszło Ci w nawyk.
- A więc słuchaj: prawda jest taka, ŻE SIĘ DA!!! Mówię to z własnego doświadczenia. Też kiedyś paliłem. Nie mówię, że jest to łatwe ani bezbolesne. Mówię tylko, że się da.
- Im bardziej nafajdałeś tym bardziej śmierdzi i trudniej jest się oczyścić. Ale najwspanialsza wiadomość jest taka, ŻE SIĘ DA!!! A więc jesteś facetem, czy kawałkiem szmaty? Bierzesz się za siebie, czy narzekasz!? Jak chcesz narzekać, to odłóż tę książkę. Nie pisałem jej dla słabeuszy.
- Uspokój się!
- Bez nerwów!
- Nie, to TY nie rozumiesz.
- Czy wiesz, że to, co piszę zawiera wiele tysięcy lat doświadczeń ludzi, którzy pracowali nad sobą i osiągnęli największe zwycięstwo, jakim człowiek może się poszczycić – zwycięstwo nad samym sobą. Pokonać zewnętrznego wroga, to nie problem, wystarczy kilku silnych i głupich. Ale pokonać siebie udało się tylko nielicznym.
- Pytasz dlaczego głupich – bo mądrzy nie mają wrogów. Platon powiedział: „Tylko mądry jest dobry, tylko głupi jest zły”.
- Skąd wziąłem te tysiące lat? Nie, ja jeszcze tyle nie żyję. Ja tylko zebrałem doświadczenia ludzi sukcesu czytając ich książki, uczęszczając na seminaria i konsultując się.
- Uffffff, ciężki z Ciebie przypadek, ale jak nie zrezygnujesz, to może coś z Ciebie urośnie.
Jedyny powód dla którego ludzie nie osiągają szczytów, to ten, że rezygnują. Możesz powiedzieć: „na co mi szczyty, ja tylko chcę spokojnie żyć”.
- Rozumiem, ale odpowiedz sobie na pytanie: czy żyjesz spokojnie? Czy w ogóle znasz kogoś kto żyje spokojnie? Bo ja nie znam. Każdy ma problemy. Czyli, że jak chcesz żyć spokojnie, to musisz osiągnąć szczyt spokojnego życia. A droga na szczyt jest zawsze taka sama: samozaparcie, wysiłek, pot i trud.
Nie, nie mówię, że życie jest ciężkie. Wręcz przeciwnie, to najpiękniejsza i najprzyjemniejsza rzecz na świecie. Kiedy żyjesz poprawnie, to każdy dzień jest radością . Wiem, że trudno w to uwierzyć bo od dziecka uczono nas, że życie to walka, straszono nas takimi pojęciami jak obowiązek, odpowiedzialność, posłuszeństwo.
A więc jeśli chcesz rozpocząć pracę nad sobą, to wysiłku będziesz musiał włożyć tylko tyle, żeby wygrzebać się z szamba, w które wpadłeś. Potem już będzie tylko radość.

Serdecznie pozdrawiam
Witek Wójtowicz
www.sukces.l.pl

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aplikanciopole.pun.pl www.5imt2.pun.pl www.grabskiego.pun.pl www.powerrangersgranet.pun.pl www.nakacu.pun.pl