Ogłoszenie

Witam na forum Wróżby Online Jest to była strona wrozby.mojeforum.net

#1 2013-12-29 18:32:48

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji. Dieta oczyszczająca.Oczyszczanie organizmu
, czyli szereg zabiegów nasilających wydalanie zanieczyszczeń z ustroju to obowiązek każdego człowieka, choć niewielu jest tego świadom. Regularnie przeprowadzany detoks dotyczy wszystkich bez wyjątku, nie tylko palaczy czy mieszkańców miast.

Gwałtowny i globalny rozwój technologii przemysłowej, motoryzacji i urbanizacji niesie ze sobą nieznane dotąd zanieczyszczenia, które w sposób permanentny zatruwają organizmy żywe - środowisko zewnętrzne jest głównym źródłem toksyn tzw. egzogennych. Oczywiście, procesy odtruwające stale zachodzą w ludzkim organizmie, gdyż stanowią jeden z podstawowych mechanizmów adaptacji do środowiska. Człowiek posiada efektywny system samooczyszczania, który ukształtował się na przestrzeni wielowiekowej ewolucji, jednak nadmiar współczesnych toksyn przenikających do organizmu z wielu stron, zbyt mocno go obciąża i uniemożliwia całkowite wydalenie. Trucizny kumulują się w ludzkim ciele wywołując szereg chorób i dolegliwości cywilizacyjnych.

Czynniki zanieczyszczające organizm ludzki:
- przetworzone produkty spożywcze i zawarte w żywności konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki, (dlatego patologiczne przejadanie się, czyli spożywanie pokarmów w ilości, której organizm nie jest w stanie wykorzystać, oprócz gromadzenia tkanki tłuszczowej, nasila zatrucie ustroju)
- domowe detergenty (chemikalia do sprzątania domu i prania)
- powietrze (spaliny, dym tytoniowy)
- używki (alkohol, papierosy, narkotyki)
- woda pitna
- leki syntetyczne, w tym przeciwbólowe, antybiotyki i szczepionki
- obecność pasożytów wewnątrz organizmu, które wydalając toksyny zaburzają funkcjonowanie całego ustroju m.in. układu immunologicznego
- zaburzenia organizmu np. stres czy gorączka
Główne źródła pasożytów:
- zanieczyszczona woda
- zwierzęta domowe
- niedogotowane mięso
- niedokładnie umyte owoce i warzywa
- publiczne toalety i pływalnie

Offline

 

#2 2013-12-29 18:34:23

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

Ludzki organizm przez rok wchłania około 2kg. różnych toksyn, część z nich zostaje zneutralizowana i wydalona, a pozostałe odkładają się w płucach, jelitach, stawach, wątrobie, tkance tłuszczowej, skórze i włosach. Dlatego wiele objawów chorobowych zmniejsza się, a nawet znika po odtruciu organizmu.
W związku z powyższym, prawidłowo przeprowadzona detoksykacja ma fundamentalne znaczenie w utrzymaniu zdrowia i długowieczności - jest podstawą profilaktyki prozdrowotnej.


"Organizm jest zdrowy, gdy prędkość wydalania toksyn równa się prędkości ich wchłaniania (powstawania)"Kuracje odtruwające najlepiej stosować 4 razy w roku w okresach przejściowych (zmiana pór roku) lub przynajmniej 2 razy w roku - wiosną i jesienią. Przed rozpoczęciem detoksykacji warto skonsultować się z własnym lekarzem.
Całe szczęście, rosnąca świadomość zdrowotna światowego społeczeństwa dzięki globalnej informatyzacji, sprawia, że sposoby odtruwające organizm stają się coraz bardziej powszechne.

Detoksykacja to zespół reakcji biochemicznych przekształcających toksyczne substancje w mniej groźne cząsteczki łatwe do wydalenia z komórki. Kluczowym narządem w tym procesie jest

Offline

 

#3 2013-12-29 18:34:47

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

Wątrobaktórej prawidłowe funkcjonowanie najczęściej zaburzają błędy żywieniowe polegające na nadmiernym spożyciu:
- oczyszczonych produktów skrobiowych, zwłaszcza białej mąki
- cukru rafinowanego
- tłuszczów nasyconych i tłustego mięsa
- alkoholu i innych używek
Dodatkowym obciążeniem wątroby są występujące w żywności zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy, azotany, azotyny, pozostałości po lekach weterynaryjnych, mykotoksyny, stosowanie leków i antybiotyków, a także ogólnoustrojowe zakażenia wirusowe. Z oczywistych względów wiek również wpływa na wydolność wątroby - im starsza osoba, tym mniej sprawna wątroba.
Biochemiczna deaktywacja toksyn w wątrobie to dopiero pierwszy etap oczyszczania organizmu, drugim jest sprawne ich wydalenie. Istnieją 4 główne drogi:

Offline

 

#4 2013-12-29 18:35:08

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

JelitaZ kałem wydalane są toksyny nierozpuszczalne w wodzie, a rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego wszelkie zaburzenia pracy jelit tj. zaparcia uniemożliwiają sprawne oczyszczenie organizmu - dochodzi do intoksykacji (samozatrucie), co wtórnie wywołuje zmiany czynnościowe i morfologiczne, szczególnie w tkance tłuszczowej i może prowadzić do wielu schorzeń m.in. otyłości i zespołu metabolicznego. Dlatego popularne jest stwierdzenie, że śmierć zaczyna się w jelitach, o czym świadczą wyniki autopsji po zgonie człowieka.
Czynniki niszczące florę jelit i dobroczynne pałeczki kwasu mlekowego, prowadzące do dysbiozy, (nieprawidłowy skład flory drobnoustrojów zasiedlających jelita) i zaburzenia homeostazy (równowaga organizmu):
- antybiotyki ludzkie i zwierzęce przyjmowane z produktami zwierzęcymi
- glutaminian sodu np. z przypraw
- asparatam, czyli sztuczny słodzik znajdujący się we wszystkich napojach orzeźwiających
- sterydy i leki hormonalne
- biały cukier sprzyja rozwojowi grzyba Candida
- biała mąka i drożdże, pieczywo drożdżowe najlepiej jeść na 3 dzień po wypieku, gdyż drożdże przez 2 doby są aktywne i wrogie w stosunku do flory jelitowej
- piwo i wino
- sery pleśniowe

Offline

 

#5 2013-12-29 18:35:28

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

NerkiMocz odpowiada za wydalanie toksyn drobnocząsteczkowych krążących w organizmie z krwią. Głównym narządem układu moczowego są nerki wytwarzające mocz jako produkt filtracji krwi. Zakażenia bakteryjne (głównie pałeczką okrężnicy) są najczęstszym schorzeniem zaburzającym ich prawidłowe funkcjonowanie. Głównym czynnikiem o negatywnym wpływie na układ moczowy jest spożywanie dużych ilości białka zwierzęcego i nabiału przy ograniczonej podaży płynów. Wówczas wydalany mocz jest bardzo stężony i kwaśny, co sprzyja powstawaniu kamieni w drogach moczowych, które utrudniają odpływ moczu i wzmagają namnażanie się bakterii chorobotwórczych.

Jak widać, nerki, wątroba i jelita to naturalne oczyszczalnie organizmu ludzkiego, dlatego wsparcie ich funkcjonowania podczas procesu odtruwającego jest kluczowe.

Offline

 

#6 2013-12-29 18:35:56

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

Skóraposiada liczne gruczoły potowe odpowiadające za wydalanie znacznych ilości toksyn, dlatego wzmożona potliwość podczas choroby lub rekonwalescencji to korzystne zjawisko. Nie wolno ograniczać potliwości (np.antyperspiranty), zwłaszcza w czasie choroby i tuż po niej.

Offline

 

#7 2013-12-29 18:37:31

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU - PRAWIDŁOWO PRZEPROWADZONY DETOKSSposobów na odtruwanie jest wiele, jednak nie wszystkie mogą być stosowane w równym stopniu w każdym przypadku. Mogą obejmować cały organizm lub skupiać się na wybranych organach, ale kompleksowe oczyszczenie organizmu jest najefektywniejsze.
Prawidłowe wspomaganie detoksykacji powinno trwać 1-2 tygodnie i odbywać się wielofazowo:

FAZA 1. (4-8 dni) Oczyszczenie jelit i okrężnicy z pasożytów oraz zalegających tam przez wiele lat toksycznych złogów przy pomocy preparatów wysokobłonnikowych (włókien pokarmowych). Błonnik nie jest trawiony, w przewodzie pokarmowym wchłania wodę i pęcznieje, dlatego przechodząc przez jelita odrywa od ich ścian i zakamarków wszystkie zanieczyszczenia na zasadzie szczotki, tym samym zwiększa objętość kału i zmienia jego konsystencję na rzadszą (eliminacja zaparć). Naturalnym źródłem włókien są nasiona babki płesznik i jajowatej...
Aby spotęgować czyszczące działanie włókien do diety należy dołączyć:
+ inne, obfite źródła błonnika tj. płatki owsiane, grube kasze, otręby pszenne, ciemne pieczywo
+ orzech czarny - silne działanie odrobaczające, niszczy m.in. owsiki i glistę ludzką
+ czosnek lub olej czosnkowy - niszczy pasożyty, grzyby i bakterie jelitowe
+ wyciąg z pestek grejpfruta - niszczy ponad 800 wirusów i bakterii, 100 rodzajów grzybów i pasożytów
+ srebro koloidalne - niszczy ponad 650 chorobotwórczych bakterii, wirusów, grzybów i pleśni
+ olejek goździkowy - zawiera eugenol, silny antyoksydant niszczący pasożyty jelitowe, bakterie i grzyby
Ważne! Zwiększanie podaży błonnika trzeba przeprowadzać stopniowo, w innym przypadku grożą bóle brzucha i wzdęcia.

FAZA 2. Podczas oczyszczania jelit należy jednocześnie pomóc wątrobie w procesie detoksykacji poprzez wspomaganie regeneracji jej komórek. W tym celu najlepsze są nasiona ostropestu plamistego zawierające sylimarynę oraz codzienne picie szklanki soku z czarnej rzepy - najefektywniejsze jest połączenie obu metod. Kurację można wzmocnić następującymi produktami:
+ karczoch (sok | wyciąg) - wspiera funkcję komórek wątrobowych
+ rzepik - pobudza wątrobę do zwiększonego wytwarzania żółci
+ Uzupełniać pożyteczne bakterie flory jelitowej m.in. pałeczki kwasu mlekowego przy pomocy sfermentowanych napojów mlecznych tj. jogurt czy kefir stanowiących naturalne źródło bakterii trawiennych. Wskazane są także suplementy probiotyczne i sok z aloesu, który stymuluje wzrost szczepów bakterii jelitowych (probiotyków) Bifidobacteria i Lactobacillus

FAZA 3. (3-6 dni) Przyspieszenie wydalania unieszkodliwionych przez wątrobę toksyn i metali ciężkich polega przede wszystkim na prawidłowym żywieniu bogatym w witaminy i minerały (m.in. sokoterapia) oraz na zastosowaniu ziół oczyszczających o działaniu moczopędnym, napotnym i regulującym wypróżnienia. Nie należy ich mylić z ziołami przeczyszczającymi, które wspomagają usunięcie zalegającego stolca w jelitach, zioła odtruwające oczyszczają krew i organy wewnętrzne z toksyn - należy do nich:
- pokrzywa
- dziurawiec
- mięta
- skrzyp
- imbir 
- zielony owies
- łopian
- fiołek trójbarwny
- wiązówka błotna
- tamaryndowiec
- morszczyn pęcherzykowaty
- mniszek lekarski (korzeń)
- koper włoski - cykoria (korzeń)
- koniczyna
- poziomka
- jeżówka
- czarnuszka
- kocanka (kwiat)
- kora brzozy
oprócz rodzimych ziół warto także spróbować bardziej egzotycznych:
- kora lapacho - kora z południowoamerykańskiego drzewa Lapache Tecome
- vilcacora, koci pazur - pnącze o szerokich właściwościach terapeutycznych

Obecnie w profesjonalnych terapiach oczyszczających stosuje się 4 unikalne produkty:
1. Neera - naturalny syrop detoksykujący na bazie kanadyjskiego klonu i palm azjatyckich.
2. Spirulina - wyjątkowo odżywcze algi morskie, bogate źródło białka, betakarotenu i aminokwasów, przyswajalność na poziomie 85-95%!
3. Chlorella - glon o silnych właściwościach wiążących toksyny w jelitach i wspierających enzymy organiczne niszczące szkodliwe substancje.
4. Jagody Acai - źródło kwasu ellagowego (silny przeciwutleniacz), wielu witamin, aminokwasów, antyoksydantów i fitosteroli

Niezbędnym elementem towarzyszącym wszystkim fazom procesu odtruwającego jest codzienne wypijanie przynajmniej 2 litrów płynów najlepiej w postaci zielonej herbaty lub wysokozmineralizowanej wody (niegazowanej). Ważne, aby płyny zostały poddane rewitalizacji, czyli uporządkowaniu struktury cząsteczkowej np. przy pomocy stymulatora energii ADR-4 autorstwa polskiego inżyniera Stanisława Adriana Wosińskiego, laureata wielu międzynarodowych nagród za innowacyjność.

Pozostałe zalecenia towarzyszące procesowi odtruwania:

- częsta wymiana szczoteczki do zębów
- właściwa higiena osobista
- unikanie zagrzybiałych i wilgotnych miejsc
- unikanie pomieszczeń o wysokim polu magnetycznym
- zakaz palenia papierosów

Offline

 

#8 2013-12-29 18:38:00

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

Dieta oczyszczająca i głodówka

Procesowi oczyszczania organizmu musi towarzyszyć optymalnie skomponowana dieta, która poprawia perystaltykę i mikroflorę jelit, reguluje metabolizm (przemianę materii) i aktywuje bakterie probiotyczne, co ułatwia wydalanie toksyn nierozpuszczalnych w wodzie.
Duże znaczenie w zatruwaniu organizmu ma rozpad komórek tłuszczowych, gdyż nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa jest wewnątrzustrojowym śmietnikiem. Tymczasem mechanizm głodówek polega na ograniczeniu podaży kalorii z pożywienia, co uruchamia zapasy nagromadzone w tkance tłuszczowej i towarzyszące temu uwalnianie uwięzionych tam toksyn. Jednak przy dużej nadwadze i nagłym opróżnianiu tego śmietnika podczas gwałtownego odchudzania dochodzi do zbyt szybkiego uwolnienia zanieczyszczeń i wtórnej intoksykacji całego organizmu oraz zaburzenia homeostazy, która jest kluczowym elementem prawidłowej odnowy tkanek, a więc gwarantem zdrowia i długowieczności. Dlatego okres głodzenia nie powinien być dłuższy niż 2 dni, tym bardziej, że organizm ludzki już po kilku dniach całkowitej głodówki obniża podstawową przemianę materii i adaptuje się do niedoborów kalorycznych. Dodatkowo z tkanki tłuszczowej uwalnianie są kwasy tłuszczowe przekształcane w związki zakwaszające ustrój, co niekorzystnie wpływa na gospodarkę elektrolitową - we krwi spada poziom potasu, sodu, magnezu i pojawia się kwasica, dlatego dłuższa głodówka może nasilać tworzenie się kamieni w nerkach. Głodówka lecznicza wymaga stałej kontroli lekarskiej.

Offline

 

#9 2013-12-29 18:38:16

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

Generalne zasady żywieniowe w diecie oczyszczającej:
- stopniowa rezygnacja z węglowodanów z nabiału i zboża oraz białka zwierzęcego, ich gwałtowne odstawienie często kończy się omdleniami
- 5 niedużych posiłków dziennie co 2,5-3 godziny, w tym jak najwięcej dań płynnych (koktajle i zupy), które nie obciążają układu trawiennego
- każdy dzień należy rozpoczynać od wypicia szklanki rewitalizowanej wody z cytryną i posiekanym imbirem
- dużo odtruwających owoców (cytryny, jabłka, śliwki, winogrona, ananasy, grejpfruty) i warzyw (seler, buraki, kapusta, brokuły, marchew)
- min. 2 litry rewitalizowanych płynów dziennie w postaci wody mineralnej, świeżo wyciśniętych i niesłodzonych soków owocowo-warzywnych i herbatek ziołowych
- rezygnacja z kawy, mocnej herbaty, alkoholu (wódka, piwo, wino), napojów energetyzujących, produktów z wysoką zawartością soli, drożdży, cukru w każdej postaci (słodycze, miód), serów pleśniowych, orzeszków, suszonych owoców (np.rodzynki), produktów przetworzonych i zawierających konserwanty oraz gluten
- jedzenie zgodne z grupą krwi

Offline

 

#10 2013-12-29 18:39:00

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

WSKAZANIA DO DETOKSYKACJI ORGANIZMU- zaparcia, zaburzenia trawienne
- wzdęcia i gazy
- ból żołądka
- ból głowy, migrena
- bóle stawowe i mięśniowe
- anemia
- przewlekłe zmęczenie, brak energii i witalności
- alergie
- depresja
- biegunka
- powiększenie węzłów chłonnych
- gorączka
- częste przeziębienie, katar, kaszel
- nocne zgrzytanie zębami
- zły stan skóry, dermatozy, pokrzywka, wypryski, egzema, świąd, suchość, pękanie, trądzik, ziemista cera
- nadwrażliwość jelit, zespół jelita drażliwego
- uchyłkowatość jelit
- rozdrażnienie, nadpobudliwość nerwowa
- żółtaczka
- czerwone oczy, zmiany pod oczami, zmiana owalu twarzy
- zaburzenia snu, bezsenność
- problemy z przemianą materii, nadwaga, niedowaga, silne łaknienie
- wypadanie włosów (zatrucie jonami metali ciężkich, głównie rtęci)
- choroby reumatyczne
- nieświeży oddech, metaliczny smak w ustach
- mocno cuchnący stolec, intensywny zapach moczu
- pasożyty w kale
- hemoroidy
- sterczący brzuch
- grzybica, zakażenie grzybem Candida
- niska odporność i częste infekcje
- brak zainteresowania seksem, obniżony popęd płciowy, impotencja
- kamica
- podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów
- choroby cywilizacyjne m.in. cukrzyca
- choroby nowotworowe
- planowane rozpoczęcie dodatkowej suplementacji diety witaminami, minerałami czy ziołami (wstępne oczyszczenie organizmu zwiększa ich przyswajalność i w konsekwencji efekt leczniczy)

Offline

 

#11 2013-12-29 18:39:28

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

SKUTKI ODTRUWANIA ORGANIZMU- organizm osiąga homeostazę (równowagę ustrojową)
- regulacja i odciążenie układu immunologicznego, poprawa odporności
- poprawa krążenia krwi
- kojący wpływ na układ nerwowy
- poprawa koncentracji
- łagodzenie stanów lękowych
- uczucie lekkości i witalności
- głęboki i relaksujący sen
- więcej energii i poprawa jakości życia
- regeneracja uszkodzonych i nadwyrężonych mięśni, stawów i tkanek
- normalizacja wagi ciała
- opóźnienie procesu starzenia
- wyższa wydolność fizyczna
- profilaktyka schorzeń cywilizacyjnych

Offline

 

#12 2013-12-29 18:40:20

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

PREPARATY WSPOMAGAJĄCE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU JAKO NIEOBOWIĄZKOWE UZUPEŁNIENIE TERAPII DETOKSYKACYJNEJ

Enterosgel, czyli hydrożel kwasu metylokrzemowego o właściwościach odtruwających.
Tanoki to plastry oczyszczające przyklejane na podeszwy stóp. Składniki: grzyb Agaricus, wino drzewa eukaliptusowego, ocet bambusowy, chitosan, chiński Caururus, Cordata i ocet dębowy.
Drenafast to płynne wyciągi z brzozy, żeńszenia, mniszka lekarskiego, jasnoty białej, kory kruszyny, herbaty jawajskiej, męczennicy, kopru włoskiego, oliwki, mącznicy lekarskiej, zielonej herbaty, cytryny

Offline

 

#13 2014-07-04 12:09:06

monikazgd

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-04
Posty: 1
Punktów :   

Re: Oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby detoksykacji.

a czy preparatami odchudzającymi można oczyszczać organizm? Znalazłam taki jeden do picia na chudzianka.pl/drenafast-dzialanie-cena-opinie-z-forum i znalazłam same pozytywne opinie. Powinnam spróbować?

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psywojny.pun.pl stairway to heaven tab ultimate czy lawenda przynosi pecha cytaty na wszystkich świętych regulacja sprzęgła motorower