FORUM EZOTERYCZNO WRÓŻBIARSKIE WRÓŻBY ONLINE

1 pytanie gratis na portalu (WRÓŻBA)

Ogłoszenie

Witam na forum Wróżby Online Jest to była strona wrozby.mojeforum.net

  • Index
  •  » SNY
  •  » Jak wywołać proroczy sen?

#1 2013-12-29 17:12:55

Gazetówka

Udzielajacy się

Zarejestrowany: 2013-12-23
Posty: 199
Punktów :   

Jak wywołać proroczy sen?

Niektóre doświadczenia wykazały, że co noc widujemy przyszłe wydarzenia w naszych snach, lecz ich nie pamiętamy. Pozostajemy więc nieświadomi tego, co nas czeka. Możemy jedynie wyczuwać niejasny niepokój wypływający z głębi podświadomości.


Jak wywołać proroczy sen?


Wiadome jest, że sny prorocze są najczęstszym źródłem poznawania przyszłości. W snach prognostycznych podświadomość jest tym, co wykonuje całą pracę, toteż należy dać jej możność swobodnego działania, bez kontroli świadomości. Podświadomość jest motorem wszelkich działalności psychicznych. Jeżeli jednak będzie chodziło o przyszłość, musi się ona skontaktować z nadświadomością. To z nadświadomej części umysłu przekazywane są części tego odcinka przyszłości, który jest już skrystalizowany, czyli może być już odczytany. Sny dotyczące przyszłości bywają różne. Najczęściej występują w nich symbole. Kto zna ich znaczenie, ten potrafi wytłumaczyć sobie ich sens i może poznać zdarzenie przyszłe w ogólnych zarysach. Należy zaznaczyć, że podświadomość ma szczególne zamiłowania do gmatwania obrazów widzianych we śnie oraz ma skłonności do tworzenia asocjacji jednych myśli z drugimi, tworząc w ten sposób symbole. Podświadomość podaje nam z reguły mieszankę bezpośredniego widzenia przyszłego wydarzenia z obrazami już znanymi, stwarzając w ten sposób symbol, który świadomość powinna się starać rozwikłać. Sny zawierające elementy prorocze występują przede wszystkim dlatego, aby ostrzec nas przed jakimś nieszczęściem lub przed jakimś innym kłopotem. Dlatego ci co przestają się interesować symboliką snów, przestają rozwijać ten element jasnowidzenia, ja- kim jest sen proroczy.


JAK ZAPAMIĘTAĆ SNY, CZYLI KILKA WSKAZÓWEK AUTORA





Niektóre doświadczenia wykazały, że co noc widujemy przyszłe wydarzenia w naszych snach, lecz ich nie pamiętamy. Pozostajemy więc nieświadomi tego, co nas czeka. Możemy jedynie wyczuwać niejasny niepokój wypływający z głębi podświadomości.
Jak wywołać proroczy sen?
Wiadome jest, że sny prorocze są najczęstszym źródłem poznawania przyszłości. W snach prognostycznych podświadomość jest tym, co wykonuje całą pracę, toteż należy dać jej możność swobodnego działania, bez kontroli świadomości. Podświadomość jest motorem wszelkich działalności psychicznych. Jeżeli jednak będzie chodziło o przyszłość, musi się ona skontaktować z nadświadomością. To z nadświadomej części umysłu przekazywane są części tego odcinka przyszłości, który jest już skrystalizowany, czyli może być już odczytany. Sny dotyczące przyszłości bywają różne. Najczęściej występują w nich symbole. Kto zna ich znaczenie, ten potrafi wytłumaczyć sobie ich sens i może poznać zdarzenie przyszłe w ogólnych zarysach. Należy zaznaczyć, że podświadomość ma szczególne zamiłowania do gmatwania obrazów widzianych we śnie oraz ma skłonności do tworzenia asocjacji jednych myśli z drugimi, tworząc w ten sposób symbole. Podświadomość podaje nam z reguły mieszankę bezpośredniego widzenia przyszłego wydarzenia z obrazami już znanymi, stwarzając w ten sposób symbol, który świadomość powinna się starać rozwikłać. Sny zawierające elementy prorocze występują przede wszystkim dlatego, aby ostrzec nas przed jakimś nieszczęściem lub przed jakimś innym kłopotem. Dlatego ci co przestają się interesować symboliką snów, przestają rozwijać ten element jasnowidzenia, ja- kim jest sen proroczy.

JAK ZAPAMIĘTAĆ SNY, CZYLI KILKA WSKAZÓWEK AUTORA


Podstawową sprawą w zapamiętywaniu snów jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Jeśli ktoś kładzie się wieczorem z pozytywnym nastawieniem, że zapamięta swoje sny, to jego szanse na zrealizowanie tego celu znacznie się zwiększają. Trzeba po prostu chcieć zapamiętać sny, wierzyć, że jest to możliwe i oczekiwać, że nasz umysł, nasza podświadomość pomoże nam w tym.

Drugą ważną sprawą jest to, żeby starać się po przebudzeniu nie wstawać od razu z łóżka, tylko jeszcze chwilkę w nim poleżeć. Spróbować niejako pobyć jeszcze w atmosferze snu. Starać się będąc jeszcze w łóżku, przy zamkniętych oczach odtworzyć akcję snu jeszcze raz w na wpół świadomym umyśle. Takie powtórne odtworzenie snu powoduje jego lepsze zapamiętanie i przypomnienie szczegółów.

ĆWICZENIE – ROZWIĄZYWANIE PROBLEMU POPRZEZ SEN

Tuż przed udaniem się na nocny wypoczynek, ułóż się wygodnie w cichym miejscu. W tle możesz włączyć spokojny i wyciszający umysł instrumentalny utwór. Zamknij oczy i uświadom sobie całe ciało. Zrób parę głębokich oddechów. Obserwuj swój oddech. Pomyśl teraz. Każdy Twój wdech i wydech rozluźnia Cię i wycisza. Relaksuje. Nie staraj się nim kierować. Pozwól, aby był spokojny i naturalny. Powiedz teraz w myśli lub na głos: "tej nocy chcę mieć sen, który pomoże mi rozwiązać mój obecny problem”. Dodaj: „chcę pamiętać ten sen po przebudzeniu i zrozumieć jego znaczenia”. Podświadomość musi zrozumieć twoją intencję. Teraz możesz zapaść w sen. Kiedy się obudzisz w nocy lub rano i będziesz pamiętał, co ci się śniło, zapisz go bardzo dokładnie. Będziesz wiedział, jak to się wiąże z Twoim problemem. Pamiętaj! Czasami bywa tak, że znaczenie snu zrozumiesz dopiero w ciągu dnia, a nawet po kilku. Podsumowując: żeby pamiętać swoje sny należy mieć odpowiednie nastawienie, po przebudzeniu odtworzyć w pamięci sen i atmosferę snu, a później, jak wstaniemy należy taki sen/sny zapisać, nawet w ciągu dnia, jeśli nie pamiętamy wszystkiego rano. Powodzenia!

ĆWICZENIE – OTRZYMAĆ SEN PROROCZY

Spróbuj pokierować swoim snem tak, aby objawił Ci przyszłość. Jest to wprawdzie trudne, ale nie niemożliwe. Jak to zrobić? Otóż leżąc wieczorem w łóżku, intensywnie myśl o którymś z najbliższych dni. Jaki to będzie dzień? Zapisz. Wyobraź sobie, co będziesz wtedy robił, kogo spotkasz i jak się będziesz zachowywał. Zacznij od dzwonka budzika i od tego, jak, spoglądając na zegarek, podnosisz się z łóżka. Wyobrażając sobie, chwila po chwili, to co w tym dniu robisz i jaki jest ten dzień, zaśniesz, a reszta dnia przyśni Ci się sama. Czyli to, czego nie wiesz i to, czego nie jesteś w stanie przewidzieć racjonalnym umysłem. Ważne, byś mentalnie lub na głos wypowiedział afirmację, np. „Chcę otrzymać sen proroczy dotyczący tego dnia”. Możesz to pytanie również zapisać przed zaśnięciem. Być może doświadczysz podczas tego snu proroczych wizji, które sprawdzą się, gdy nadejdzie ten wyobrażany dzień, o którym śniłeś? Być może będą to jakieś nieprzewidziane wydarzenia? Np. czy jadąc samochodem do pracy, nie natknę się na kontrolę policyjną? Po przebudzeniu się zanotuj szybko swój sen i to, co było w nim ważnego.

Fragment pochodzi z książki "Jasnowidzenie dla początkujących" Piotra Gońciarza. Wydawnictwo Studio Astropsychologii

Ostatnio edytowany przez Gazetówka (2013-12-29 17:13:23)

Offline

 
  • Index
  •  » SNY
  •  » Jak wywołać proroczy sen?
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.promienista.pun.pl www.tibianaruto.pun.pl www.b1a4.pun.pl www.lubuscyposzukiwacze.pun.pl www.kpswsm.pun.pl