FORUM EZOTERYCZNO WRÓŻBIARSKIE WRÓŻBY ONLINE

1 pytanie gratis na portalu (WRÓŻBA)

Ogłoszenie

Witam na forum Wróżby Online Jest to była strona wrozby.mojeforum.net

#16 2013-12-31 00:28:44

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Azar

Sosno, wiadomo, że Ty zarabiasz w ten sposób kasę, ale nikogo to nie obchodzi.
To Twoja sprawa. Tak samo tych naiwniaków, którzy Ci płacą. Może pomagasz, może tylko oszukujesz. Ja tego nie wiem, więc nie osądzam Ciebie jako osoby.
Dla mnie po prostu ten sposób zarabiania pieniędzy jest zwyczajnie nieetyczny.

Ty masz swoją opinię, ja swoją.
Ja szanuję Twoją, Ty uszanuj moją.

Offline

 

#17 2013-12-31 00:29:01

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

LoonyMystic

A ja myślę, że każdy kto zajmuje się dłuższy czas ezoteryką, magią, itp. w końcu na tym zarabia. Nie ma w tym nic złego, a raczej jest potwierdzeniem tego, że ktoś to traktuje poważnie i profesjonalnie.

O ile tak jest faktycznie, gdyż nie wszyscy, którzy zarabiają są profesjonalistami. Niektórzy chcą się po prostu łatwo wzbogacić. Tak jak w świecie NLP, komunikacji międzyludzkiej, rozwoju osobistego itp. - są ludzie, którzy się znają na tym, a są ludzie, którzy poczytali jedną czy dwie książki o NLP, naczytali się Kiyosakiego czy innych proroków sukcesu i uczą ludzi jak stać się bogatym, zdobyć kobiety i wpływać na ludzi, samemu mając o tym mierne pojęcie.

Offline

 

#18 2013-12-31 00:29:17

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Mr.Magick

Wszystko pieknie ladnie,ale po latach zajmowania sie Magia i jej dziedzinami pokrewnymi doszedlem do wniosku ze jak bedziemy robic wszytko za darmo ludzie straca szacunek do wiedzy jaka reprezentujemy.Bo jak za darmo co to taka wiedza jest warta.
Przyklad z zycia wziety,dlaczego dobry lekarz pomimo ze bierze za wizyte 200 pln i tak ma mase klientow i kolejki pod gabinetem,a zly lekarz pomimo ze bierze za wizyte 50 pln i tak jego poczekalnia swieci pustkami?Otoz dlatego ze kazdy woli zaplacic wiecej i uzyskac rzetelna infomacje!
Wyobrazcie sobie ze magowie,szamani,uzdrawiacze,bioenergoterapeuci naprawde maja tez zoladki i tez musza cos jesc naprawde musza gdzies mieszkac a za to trzeba placic.Jezeli ktos wybiera droge uzdrawiacza lub szamana i pobiera za swoje uslugi pieniadze to ja naprawde nie widze w tym nic zlego.Osobiscie mam gleboki szacunek do takich osob ktore chca poswiecic swoje zycie na pomaganiu innym...jednak jesc cos trzeba.

Offline

 

#19 2013-12-31 00:29:34

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Azar

Hm... sama taka wizja nie jest głupia. Jednak często powoduje to w końcu pogoń za pieniędzmi i przywiązanie do świata materialnego.
Ale cóż jak powiedziałem, każdy wybiera własną ścieżkę i nie "potępiam" tego. Po prostu w moim systemie moralnym (o ile można powiedzieć, ze taki mam) jest to nie na miejscu.
Może kiedyś dorosnę do wizji czerpania korzyści materialnych z moich umiejętności magicznych, kto wie.

Offline

 

#20 2013-12-31 00:29:52

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Lovelesska

zgadzam się. Jednak na mnie też odbiły się negatywne skutki stosowania magii, choć niczego nie przywoływałam ani nie rzucałam żadnych uroków. Właściwie to nawet nie wiem co źle zrobiłam, ale zaowocowało to nagłą depresją i poczuciem totalnego bezsensu egzystencji zarówno tutaj jak i po śmierci. Wydawało mi się, że radość, sukces, miłość, przyjaźń są kłamstwem, czymś co nie ma sensu, zaczęłam myśleć o egzystencji w samych negatywach. Do tego doszły napady lękowe, których nigdy wcześniej nie miałam. W pewnym momencie chciałam...przestać istnieć, fizycznie i duchowo. To było straszne. Nigdy nie byłam w takim dole. Nie wiem jakim cudem w tym kryzysie pomyślałam, żeby się pomodlić do Boga, ale to zrobiłam i...pomogło. Ulgę odczułam natychmiast po modlitwie, a później z dnia na dzień odzyskałam radość z życia. Także faktycznie magia nie jest dla wszystkich, może byłam za słaba, by sama sobie z nią radzic...nie wiem.

Offline

 

#21 2013-12-31 00:30:10

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Mafciek
To niekoniecznie negatywne skutki praktykowania magii, każdy ma czasem doła czy jakiś kryzys egzystencjalny. To, że pomógł Ci Bóg też nie musi być dowodem na to, że faktycznie było z powodu magii. Religie zostały stworzone właśnie po to by pomóc znaleźć człowiekowi sens życia, dlatego powrót do wiary okazał się pomocny.

Offline

 

#22 2013-12-31 00:30:42

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

siloam

To niekoniecznie negatywne skutki praktykowania magi

To właśnie główny skutek jest praktykowania: uczucie bezsensu życia. Dodatkowo złe duchy podsuwają myśli samobójcze. Polecam zapoznanie się ze świadectwami osób zajmujących się kiedyś ezoteryką i okultyzmem. W tych praktykach nie ma nic za darmo, a uczucie życiowej pustki to jeden z elementów wspólnych powtarzający się w tych świadectwach.

Offline

 

#23 2013-12-31 00:31:11

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Lovelesska

Mafciek też się właśnie zastanawiałam czy to nie zwykły dół, ale miałam myśli złe do tego stopnia, że nie wiem skąd mi się brały. Do tego uzmysłowiłam sobie, że przez ponad rok czasu myślałam, że religia nie jest mi do niczego potrzebna tak samo Bóg. Byłam wychowana na katoliczkę, a kościół zaczął wzbudzac we mnie wstręt. Zaczęło się od tego, że chodziłam tam od niechcenia, po to, żeby od strony ojca miec spokój, potem zaczęłam mówic, że idę do kościoła a w rzeczywistości albo szłam sobie na spacer albo się spotykałam z koleżanką. W końcu w ogóle przestałam nawet wychodzic i mówiłam jawnie, że nie idę. Kościół zaczął mnie śmieszyc. Jak jeszcze chodziłam na msze i patrzyłam się na klęczącego księdza to miałam myśli typu "ale to żałosne" i nawet nie otwierałam ust przez całą godzinę. A po jakimś czasie wolałam zło od dobra. Może w magii nie robiłam nic szczególnego, choc raz naprawdę źle komuś życzyłam i skończyło się to co prawda nie zamierzonym skutkiem, ale też czymś paskudnym. Hmm...teraz tego żałuję.

Offline

 

#24 2013-12-31 00:31:28

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

maker
w sumie masz racie gdy używa się magii to skutki nie zawsze są dobre poza tym to też nie powinno się używać za często ponieważ to może obrócić się przeciwko osobie używającej magii

Offline

 

#25 2013-12-31 00:32:04

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Tevon
Szczerze wydarzyły mi się w życiu tylko dwa nieporządane skutki magiczne.

1. Po kąpieli na złagodzenie bólu przez utrate bliskiej osoby (urwał mi się film)
2. Gdy rzucłem zaklęcię na szczęście , fakt przez 1 dzień miałem szczęscie, ale za to przez następny ogromnego pecha.

Offline

 

#26 2013-12-31 00:32:22

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Tireno

Największe zagrożenie w magii to moim zdaniem i tak pozostanie zawsze zwariowanie. Zaczyna się od zafascynowaniem, później maniakalnie chce się efektów, później wspiera się swoją magię nawet sposobami, których byśmy normalnie za żadne skarby nie tknęli. A na koniec się gubisz, popełniasz niezauważony błąd, za nim dziesiątki kolejnych, twoje stworzenie cię zjada i kończy się magia i kończy się wielki mag, zaczyna się szaleńcza ucieczka przed własnym cieniem, który już nigdy nie wyda się taki sam. Taka osoba może dać radę kryć się ze swoim szaleństwem po kątach, a może nie wytrzymać i wylądować w domu bez klamek. Mechanizm magii każdy uruchamia sam. To, jak się nim posługuje, to już inna sprawa.

Offline

 

#27 2013-12-31 00:32:41

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

szklaneczka
Zgadzam się, z tym że magia nie jest zawsze bezpieczna i istnieją zagrożenia, ale w pewnych sprawach mam inne zdanie :-) Jest wiele spraw pełnych dyskusyji, dlatego szanuję czyjeś poglądy, są one tak samo wartościowe jak i moje.

Myślę, że np. w sprawach uczuciowych istnieje coś takiego jak przeznaczenie i delikatne ingerencje, które otwierają dwie osoby na siebie nie jest niczym godnym potępienia (nie chodzi mi o jakieś uroki miłosne). Jeśli chodzi o temat wzbudzenia w kimś miłości, jeśli dany człowiek jest nam pisany, też nie uważam to za coś złego, a jak nie jest to cóż... magia ma swoje konsekwencje i na pewno się kiedyś zrównoważy.

Każdy powinien korzystać z magicznego świata tyle ile potrzbuje, jeżeli naprawdę czuje iż powinien, oraz jeśli nie przyspoży to cierpienia innym.

Offline

 

#28 2013-12-31 00:32:56

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

szklaneczka
Zgadzam się, z tym że magia nie jest zawsze bezpieczna i istnieją zagrożenia, ale w pewnych sprawach mam inne zdanie :-) Jest wiele spraw pełnych dyskusyji, dlatego szanuję czyjeś poglądy, są one tak samo wartościowe jak i moje.

Myślę, że np. w sprawach uczuciowych istnieje coś takiego jak przeznaczenie i delikatne ingerencje, które otwierają dwie osoby na siebie nie jest niczym godnym potępienia (nie chodzi mi o jakieś uroki miłosne). Jeśli chodzi o temat wzbudzenia w kimś miłości, jeśli dany człowiek jest nam pisany, też nie uważam to za coś złego, a jak nie jest to cóż... magia ma swoje konsekwencje i na pewno się kiedyś zrównoważy.

Każdy powinien korzystać z magicznego świata tyle ile potrzbuje, jeżeli naprawdę czuje iż powinien, oraz jeśli nie przyspoży to cierpienia innym.

Offline

 

#29 2013-12-31 00:33:12

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

Mafciek
Jeżeli ktoś jest Ci pisany to nie musisz używać magii. Wystarczy zarzucić bioderkiem

Offline

 

#30 2013-12-31 00:35:04

Anna Bettil

Udzielajacy się

48454062
Zarejestrowany: 2013-12-27
Posty: 207
Punktów :   

Re: Magia nie zawsze bezpieczna

Gazetówka napisał:

szklaneczka
Oczywiście masz w pełni rację :-D

Tyle, że czasem pojawiają się bardziej ciężkie przypadki i wtedy rzut biodrem a nawet i nogą jest niewystarczające. Ale to takie inne moje własne spekulacje.

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kibicesokolwola.pun.pl www.ogamedodatki.pun.pl www.obozowa38bc.pun.pl www.politologia1gc.pun.pl www.bakugan-gundalian-invader.pun.pl